Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

02 stycznia 2019

M. Wassermann: Raport końcowy z prac komisji zostanie opublikowany w pierwszej połowie 2019 r.

Będę się starała, aby raport końcowy był gotowy jak najszybciej, aby jak najszybciej zakończyć prace komisji - oświadczyła w rozmowie z dziennikarzem PAP Małgorzata Wassermann.

- Do komisji nadal spływają dokumenty ze służb specjalnych, będziemy wnioskować też o kolejne, gdyż widzimy taką potrzebę po lekturze nowych akt - powiedziała Małgorzata Wassermann. 

Szefowa komisji ds. Amber Gold nie wyklucza dodatkowych przesłuchań. - Z materiałów niejawnych, które wpłynęły do komisji, wynikają bardzo ciekawe informacje, które wskazywałyby na konieczność ewentualnego przesłuchania lub dosłuchania świadków. To jest jednak za każdym razem decyzja co najmniej prezydium komisji - przyznała posłanka PiS.

Wassermann podkreśla, że ewentualne, dodatkowe przesłuchania nie wpłyną na termin zakończenia prac komisji, który przewidziany jest na pierwszą połowę 2019 r. - Jeśli raport z dwóch lat pracy komisji będzie gotowy, to dosłuchanie jednego czy dwóch świadków i dopisanie ich zeznań do raportu będzie "drobną pracą" w stosunku do tej, która jest obecnie wykonywana. 

Szefowa komisji dodała także, że szkic raportu końcowego jest gotowy, ale praca nad jego finalną wersją jest trudna i żmudna. - Dotychczas komisja przesłuchała 150 świadków, a każdy z protokołów z tych przesłuchań liczy przeciętnie 200 stron. Chcę by finalna wersja raportu była doskonała - przyznała przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 Źródła: PAP, Dziennik.pl


Powrót