Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

18 czerwca 2018

Krajewski: Kto zapewniał parasol ochronny firmie Amber Gold?

Dwóch posłów zasiadających w komisji śledczej ds. Amber Gold wypowiedziało się w ostatnim czasie dla mediów na temat prac komisji. - Celem OLT Express było doprowadzenie do upadłości PLL LOT, a Amber Gold pełniła funkcję mechanizmu zasilającego finansowo to przedsiębiorstwo - mówił Tomasz Rzymkowski.

Przed komisją śledczą ds. Amber Gold stanęli funkcjonariusze ABW i policji. Efektem przesłuchań jest sześć zawiadomień do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa.
- W większości te osoby są już poza służbą. Są one na emeryturze lub po prostu zakończyły służbę. Chcemy do końca lipca zakończyć przesłuchania świadków związanych z Ministerstwem Finansów - podkreślił Tomasz Rzymkowski w programie Telewizji Trwam "Polski punkt widzenia".

OLT Express miało być konkurencją dla PLL LOT. Działania firmy były finansowane przez Amber Gold.
- Całe przedsięwzięcie miało na celu uderzenie w polskiego przewoźnika narodowego. Z jednej strony wpuszczamy podmiot, który jest konkurencją, podkrada klientów, wymusza na PLL LOT odpowiednie działania. Amber Gold było mechanizmem zasilającym OLT finansowo - powiedział Rzymkowski w rozmowie z Edytą Hołdyńską w telewizji wPolsce.pl.

Poseł Kukiz '15 dodał, że nie wyklucza działania służb zagranicznych.
- W tle mamy służby specjalne nasze i, w mojej ocenie, obce, ale na to nie mam żadnego dowodu. Nie wydaje mi się, by tak skomplikowana operacja była przeprowadzana przez amatorów - dodał Rzymkowski.

3 i 4 lipca przed komisją ds. Amber Gold staną kolejni świadkowie. Szczególnie ważne będą zeznania kierownictwa Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku.
- Będziemy starali się wyjaśnić, jak to było możliwe, że firma pana Marcina P. nie płaciła podatków, nie składała deklaracji podatkowych a funkcjonowała. Powstaje pytanie, kto zapewniał parasol ochronny firmie Amber Gold? - pytał Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z Edytą Hołdyńską w telewizji wPolsce.pl.

Źródła: TV TRWAM, wPolsce.pl.

Powrót