Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

14 maja 2018

Kolejna tura przesłuchań funkcjonariuszy ABW

W tym tygodniu komisja ds. Amber Gold zaplanowała przesłuchanie trzech świadków. Posiedzenia odbędą się we wtorek oraz w środę.

Przed komisję wezwany został Dariusz Łuczak - były Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W kwietniu 2012 został on powołany na zastępcę szefa ABW, a w styczniu 2013 objął obowiązki szefa. Prezydent RP Bronisław Komorowski mianował go na stopień generała brygady w korpusie oficerów ABW. 19 listopada 2015 Dariusz Łuczak został odwołany ze stanowiska szefa ABW.

Wezwano również Jana Bilkiewicza byłego Dyrektora Departamentu Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przesłuchanie drugiego świadka powinno rozpocząć się o godzinie 15:00.

W środę zeznawać ma Krzysztofa Bondaryk - były Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Od 16 stycznia 2008 został mianowany szefem ABW. Pełnił tę funkcję do 2 stycznia 2013, kiedy to podał się do dymisji, która została przyjęta przez Prezesa Rady Ministrów. W latach 2013-15 objął obowiązki doradcy ministra obrony narodowej.

Zapraszamy na transmisję na żywo z posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold. Początek o godzinie 10:00.

Powrót