Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Skład komisji

Iwona
Arent


Pełniona funkcja:
Członek komisji
Klub parlamentarny:
Prawo i Sprawiedliwość

Córka Jerzego i Teresy. Iwona Arent ukończyła w 1999 studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie na kierunku politologia i nauki społeczne. Odbyła także podyplomowe studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w zakresie rachunkowości (ukończone w 2002).

W 2012 została absolwentką studiów podyplomowych w Collegium Civitas współorganizowanych przez Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. W latach 80. działała w młodzieżowych ruchach katolickich. Pracowała w biurze Koncernu Energetycznego Energa – oddział w Olsztynie. Została członkinią Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Kormoran” w Olsztynie oraz współpracownikiem Stowarzyszenia „Nasza Rodzina”. Jest współzałożycielką i wiceprezesem olsztyńskiego Koła Przyjaciół Związku Narodowego Polskiego w Stanach Zjednoczonych.

W 2002 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości, została m.in. wiceprezesem regionu olsztyńskiego partii (okręg nr 35), wcześniej pełniła funkcję skarbnika. W wyborach w 2004 bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego w okręgu olsztyńsko-białostockim, a w wyborach parlamentarnych w 2005 do Sejmu z listy PiS w okręgu olsztyńskim. Mandat poselski objęła 22 sierpnia 2006 w toku V kadencji Sejmu, zastępując Aleksandra Szczygłę, który został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi została posłem, otrzymując 7187 głosów. W 2009 bezskutecznie kandydowała z listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 11 955 głosów. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 ponownie startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 3 i nie uzyskała mandatu europosła, zdobywając 5848 głosów.

W wyborach samorządowych w tym samym roku zajęła 3. miejsce wśród 7 kandydatów na prezydenta Olsztyna. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 26 377 głosów. Był to najwyższy indywidualny wynik wyborczy w tym okręgu. W Sejmie podjęła pracę m.in. w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej. Ponadto była wiceprzewodniczącą Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego oraz wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa. Zasiadała w Komisji Nadzwyczajnej ds. związanych z ograniczaniem biurokracji. W VIII kadencji Sejmu została przewodniczącą Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz członkinią Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Została także delegatem do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

10 stycznia 2018 została członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.

Powrót