Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

23 lipca 2018

Czy komisja znów przesłucha Rostowskiego?

W programie red. Ilony Januszewskiej w Telewizji Republika Tomasz Rzymkowski, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold i poseł Kukiz’15 opowiedział o swoich wrażeniach ze środowego przesłuchania byłego ministra i wicepremiera Jana Vincenta Rostowskiego.

- Dla mnie była to przyjemność. Nie chciałbym deprecjonować innych świadków ze środowiska Donalda Tuska, ale tutaj mieliśmy do czynienia z szefem departamentu, który miał trzymać nadzór skarbowy na spółką. Pan minister wraz z pełnomocnikiem robili wszystko aby odwrócić uwagę wszystkich od meritum spraw - powiedział poseł Kukiz'15.

Rzymkowski krytycznie odniósł się do postawy ministra Rostowskiego, który niechętnie odpowiadał na stawiane mu pytania, utrudniając przy tym pracę komisji. - Jego odpowiedzi były chamskie, wchodził w zdanie, cynicznie odnosił się do wypowiedzi przewodniczącej Wasserman. Nie podobało mi się to. Świadka z taką butą i arogancją jeszcze nie mieliśmy. Okazał się być kompletnie niepoważny - ocenił gość redaktor Januszewskiej.

W czwartkowej rozmowie na antenie Polskiego Radia Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold i poseł PiS, powiedział, że z punktu widzenia pracy komisji trwające 9 godzin przesłuchanie Rostowskiego jest "krokiem do przodu." Tomasz Rzymkowski w programie Telewizji Republika, także podkreślił wagę zeznań byłego ministra finansów, zapewniając, że członkowie komisji śledczej ds. Amber Gold powrócą do zeznań Rostowskiego za dwa miesiące. - Wątek ministra Rostowskiego jest rozwojowy. Wrócimy do niego we wrześniu - mówił poseł Kukiz'15.

Rzymkowski odniósł się także do planowanego przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska - Nie mam daru profetycznego. Chciałbym aby nie robił problemów z przesłuchaniem. Komisja przedstawiła termin 25 września. Zakładamy niewielką tolerancję jeśli chodzi o zmianę daty. Będzie to ostatnie przesłuchanie. Donald Tusk jest osobą nietuzinkową dla całej sprawy - dodał.

Źródło: Telewizja Republika, Polskie Radio 24.


Powrót