Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

06 listopada 2018

Członkowie komisji ocenili przesłuchanie Donalda Tuska

Jarosław Krajewski, Tomasz Rzymkowski, Wojciech Zubowski i Bartosz Kownacki udzielili wywiadów polskim mediom, w których jednogłośnie wypowiedzieli się o przesłuchaniu byłego Prezesa Rady Ministrów przez komisję śledczą ds. Amber Gold.

- Premier ma realną władzę i nadzór. To, co słyszymy od świadków może być przyjętą linią obrony - mówił Wojciech Zubowski w Polskim Radiu. - Z zeznań świadków wynikało, że nie było nadzoru nad służbami. Zeznania Donalda Tuska w pełni to potwierdziły, tymczasem on sam stwierdził, że nie widzi podstaw, by jego ministrowie ponosili odpowiedzialność za sprawę Amber Gold. Dla mnie było to szokujące. Nie trafia do mnie, że Tusk dowiedział się o pracy syna w OLT z gazet - dodał Zubowski.

- Dobry gospodarz powinien zorientować się, czy ABW nie przesypia tej sprawy - mówił Bartosz Kownacki na antenie Radia Zet. - Zadałem premierowi bardzo proste pytanie, jak zareagował po tym, jak Belka poinformował go, że Amber Gold i OLT to może być przekręt. Oczekiwałbym od dobrego gospodarza, że premier wzywa wtedy szefa KNF lub ABW i pyta, czy instytucje prawidłowo działają - dodał Kownacki.

- To, co wielu publicystów nazywało "teoretycznym państwem" (...) to po wczorajszym przesłuchaniu Donalda Tuska już nawet nie o teoretycznym państwie, ale o "teoretycznym premierze" i "teoretycznej Radzie Ministrów" powinniśmy rozmawiać - mówił Jarosław Krajewski w telewizji wPolsce.pl.

Wtórował mu Tomasz Rzymkowski w rozmowie z TVP Info: – Wskutek konkretnej decyzji politycznej, czyli braku powołania ministra koordynatora członka Rady Ministrów, dochodzi do sytuacji, gdy prezes Rady Ministrów nie panuje nad swoimi bezpośrednimi podwładnymi, jakimi są szefowie poszczególnych służb specjalnych. Bardzo bym chciał wniosku o Trybunał Stanu dla Donalda Tuska.

Źródła: Polskie Radio, wPolsce.pl, Radio Zet, TVP Info

Powrót