Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

28 stycznia 2019

Bronisław Komorowski został przesłuchany w sprawie Amber Gold

W ubiegły wtorek Bronisław Komorowski stanął - w charakterze świadka - przed Prokuraturą Regionalną w Łodzi. Przesłuchanie dotyczyło działań podjętych przez byłego prezydenta i pracowników kancelarii na wieść o słynnej notatce Bondaryka z 2012 r.

Przesłuchanie Bronisława Komorowskiego miało miejsce w związku z prowadzonym przez łódzką prokuraturę śledztwem w sprawie zaniechań funkcjonariuszy publicznych w zakresie dotyczącym działań Amber Gold, których dopuścili się w latach 2010-2012.

- Przesłuchanie prezydenta Bronisława Komorowskiego dotyczyło przede wszystkim działań podjętych przez byłego prezydenta i pracowników jego kancelarii w reakcji na otrzymaną notatkę szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 24 maja 2012 r. - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem PAP prokurator Barbara Gawęcka.

Z materiałów, którymi dysponuje łódzka prokuratura wynika, że były prezydent zapoznał się z treścią notatki 3 sierpnia 2012 r. Ponad dwa miesiące po jej otrzymaniu. 

Przypomnijmy, że w notatce szef ABW Krzysztof Bondaryk informował najważniejsze osoby w państwe, w tym prezydenta i premiera, o działaniach spółki Amber Gold, ostrzegając, iż podmiot ten może być piramidą finansową.

Prokurator Barbara Gawęcka poinformowała także, że 16 stycznia br. został przesłuchany w charakterze świadka były sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Graś. Przesłuchanie dotyczyło między innymi pisma z 30 sierpnia 2012 r., w którym Graś informował marszałek Sejmu Ewę Kopacz o działaniach podejmowanych przez ABW w sprawie Amber Gold.


żródło: RMF FM, PAP

zdjęcie: Bartłomiej Zborowski (PAP)


Powrót